آذربایجان غربی » انرژی
کد خبر : 2015
سه شنبه - ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
از ابتدای سال جاری تا کنون صورت گرفت؛

اجرای بیش از ۵۹۰ کیلومتر شبکه گاز طبیعی در آذربایجان غربی

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۹۰ کیلومتر شبکه گاز طبیعی در استان اجرا شده است.

اجرای بیش از ۵۹۰ کیلومتر شبکه گاز طبیعی در آذربایجان غربی

به گزارش آدلین نیوز، علیرضا شیخی اظهار داشت: با اجرای این حجم از شبکه، میزان شبکه و خط انتقال اجرا شده در کل استان در مجموع به بیش از ۱۴ هزار و ۲۳۵ کیلومتر رسیده است.

وی با اشاره به نصب ۶ هزار و ۱۵۵ انشعاب گاز طبیعی در سا لجاری افزود: هم اکنون انشعابات نصب شده استان به ۴۳۹ هزار و ۲۳۲ مورد رسیده است.

شیخی با بیان اینکه در نیمه نخست سالجاری 12 هزار و ۴۲۵ مورد اشتراک پذیری صورت گرفته است، تعداد کل مشترکین استان را ۹۵۶ هزار و ۸۴۸ اعلام کرد.

مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی در ادامه با تاکید بر تدوام گازرسانی به مناطق محروم از این نعمت خدادادی گفت: با وجود فرا رسیدن فصول بارندگی در این استان، عملیات گازرسانی متوقف نشده و با جدیت تمام در حال اجراست.

وی ابراز امیدواری کرد با تخصیص اعتبارات و همچنین همکاری مردم و نهادهای خدمات رسان، نهضت گازرسانی در آذربایجان غربی با شتاب بیشتری ادامه یابد.

شیخی در خاتمه مجموع تعداد واحدهای مسکونی شهری و روستایی برخوردار از گاز طبیعی در استان را یک میلیون و ۷۳ هزار و ۵۷۸ واحد ذکر کرد و افزود: ۱۳ هزار و ۱۶۵ واحد از این تعداد در سالجاری به شبکه گاز سراسری متصل شده‌اند.