آذربایجان غربی » سلامت
کد خبر : 2337
چهارشنبه - ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی:

دستگاه تست کرونا امروز در ارومیه به بهره برداری می رسد

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: دستگاه تست کرونا خریداری و مرکز تست کرونا در استان راه‌اندازی شده است که این مرکز تا ظهر امروز به فاز بهره‌برداری خواهد رسید.

دستگاه تست کرونا امروز در ارومیه به بهره برداری می رسد

به گزارش آدلین نیوز، دکتر جواد آقازاده -رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی- در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با موضوع ویروس کرونا گفت: تا امروز از ۱۵۰ نفر مشکوک به کرونا، در سطح استان تست کرونا گرفته ایم که ۷ مورد مثبت و ۴۵ نفر منفی اعلام شده اند. مابقی تست ها نیز هنوز جوابشان از تهران نیامده است.

وی افزود: از ۷ مورد قطعی کرونا در استان، ۳ نفرشان خارج از استان(یک نفر گلستان و ۲ نفر قم) بوده اند؛ همچنین از این ۷ نفر، ۴ نفر حالشان بهبود یافته و ترخیص شده اند و ۳ نفر دیگر یکی در بوکان و ۲ نفر در بیمارستان آیت الله طالقانی ارومیه بستری هستند که حال عمومی آنها نیز رو به بهبودی است.

آقازاده تصریح کرد: در استان ۳مورد فوتی مشکوک به کرونا داشتیم که از آنها نیز تست گرفته ایم، که جواب دو متوفی منفی بوده و جواب آزمایش متوفی سوم هنوز نیامده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: خبر خوبی که برای مردم استان داریم، دستگاه تست کرونا خریداری و مرکز تست کرونا در استان راه اندازی شده که این مرکز تا ظهر امروز در ارومیه به فاز بهره برداری خواهد رسید و با راه اندازی این مرکز، تست های کرونا در استان انجام و جواب این تست ها در کمترین بازه زمانی اعلام خواهد شد.