آذربایجان غربی » سلامت
کد خبر : 2343
یکشنبه - ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۲
استاندار آذربایجان غربی:

بیمارستان صحرایی برای مبارزه با کرونا در ارومیه راه اندازی می شود

استاندار آذربایجان غربی از راه‌اندازی بیمارستان صحرایی برای مبارزه با کرونا در ارومیه خبر داد.

بیمارستان صحرایی برای مبارزه با کرونا در ارومیه راه اندازی می شود

به گزارش آدلین نیوز، محمد مهدی شهریاری در جلسه پیشگیری از شیوع کرونا، اظهار کرد: برای صنوفی که بیشتر با مردم ارتباط دارند از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی و اتحادیه‌های مربوطه اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده تهیه و توزیع می‌شود.

وی از راه‌اندازی بیمارستان صحرایی برای مبارزه با کرونا در ارومیه خبر داد و تصریح کرد: با توجه به کمبود امکانات بهداشتی در مناطق حاشیه‌نشین، مقرر شده با همکاری ارگانهای مختلف بسته‌های بهداشتی و ضدعفونی کننده در این مناطق توزیع شود.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در بین معتادین متجاهر نیز نیروی انتظامی مسئولیت شناسایی و پشتیبانی از این افراد را به منظور توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده با همکاری نهادهای مربوطه بر عهده دارد.

شهریاری همچنین ظرفیت سازمانهای مردم نهاد را برای پیشگیری و مبارزه با کرونا ویروس در راستای آگاهی‌بخشی به مردم از طریق شیوه‌های کاربردی بسیار مهم و موثر دانست و بر ضرورت به‌کارگیری این توانمندی ها تاکید کرد.

وی ادامه داد: تلاش جهادگونه کادر پزشکی و درمانی اعم از پزشکان، پرستاران و کادر خدماتی بیمارستان‌ها ستودنی است و ما نیز خود را مکلف به تامین نیازهای این قشر می‌دانیم، توصیه جدی به شهروندان، رعایت توصیه‌های بهداشتی است و معتقدیم پرهیز از ترددهای غیر ضروری موثرترین راه مبارزه با کرونا ویروس است.