آذربایجان غربی » اقتصادی
کد خبر : 1795
چهارشنبه - 9 مرداد 1398 - 15:57
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی:

نخستین نمایشگاه بین المللی تخصصی عسل شهریور ماه سال جاری در ارومیه برگزار می شود

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی از برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی تخصصی عسل طی شهریور ماه سال جاری در ارومیه خبر داد.

نخستین نمایشگاه بین المللی تخصصی عسل شهریور ماه سال جاری در ارومیه برگزار می شود

به گزارش آدلین نیوز، علی عبدلی -مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی- با بیان اینکه خوشه عسل آذربایجان غربی با همکاری این شرکت نخستین نمایشگاه تخصصی عسل را در ارومیه برگزار می کند، اظهار داشت: اولین نمایشگاه بین المللی عسل ارومیه از ۲۶ الی ۲۹ شهریور ماه سالجاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ارومیه برگزار می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی پتانسیل های ملی و استانی تولید عسل و گسترش دانش و فناوری تولید و محصولات جانبی عسل می باشد، تأکید کرد: این نمایشگاه شامل ۶۰ غرفه از فعالان زنبورداری و عسل و صنایع و کسب و کارهای وابسته به آن خواهد بود.

عبدلی ادامه داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته شرکت ها و فعالان این حوزه از کشورهای عراق، ترکیه، آذربایجان و حاشیه خلیج قارس نیز در این نمایشگاه مشارکت خواهند داشت.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی،  با بیان اینکه نزدیک به ۲۵ درصد عسل تولیدی کشور در آذربایجان غربی تولید می شود که از این حیث رتبه اول کشور را داراست، اذعان داشت: کشور ایران در زمینه تولید عسل هشتمین کشور دنیا می باشد و طبق آمارهای ارائه شده مشخص می گردد که این استان در چه جایگاهی در زمینه تولید عسل در دنیا قرار دارد.

عبدلی با اشاره به دستاوردهای مطلوب خوشه عسل در سال گذشته ، ادامه داد: تولید پودر عسل از افتخارات خوشه صنعتی عسل آذربایجان غربی به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه خوشه عسل در حال حاضر یکی از فعال ترین خوشه های صنعتی کشور محسوب می شود، گفت: این خوشه از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز کرده است و در حال حاضر پیشرفت پروژه توسعه خوشه بیش از ۸۵ درصد می باشد.