به گزارش آدلین نیوز، محرم خرم -مدیر امور شعب بانک مهر اقتصاد آذربایجان غربی- در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بانک مهر اقتصاد در سال گذشته و فرهنگ سازی در حوزه حساب های  قرض الحسنه  در بین آحاد مردم اظهار داشت: تحول در سیستم بانکی و تسلط کارکنان به قراردادهای بانکی و آموزش و فراگیر کردن آن در بین مردم می تواند نقش مهمی در کاهش آسیب های بانکی به دنبال داشته باشد.

همچنین در این دیدار، حجت الاسلام مهدی قریشی -نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه- ضمن اشاره به اهمیت موضوع قرض الحسنه اظهار داشت: اساساً قرض الحسنه یکی از موضوعات مهم و مورد توجه دین مبین اسلام است و در متون فقهی و اسلامی بر ترویج آن بین مردم تاکید فراوانی شده است.

امام جمعه ارومیه تصریح کرد: امروزه فرهنگ سازی موضوع قرض الحسنه در جامعه از اهمیت به سزایی برخوردار است و انتظار می رود بانکها و موسسات مالی از ظرفیت قرض الحسنه برای حل مشکلات مردم، توسعه کسب و کار و اشتغال جوانان بیش از پیش استفاده کنند.

حجت الاسلام قریشی افزود: بانک ها باید با پرهیز از تبلیغ حساب‌های سودده، به ترویج قرض‌الحسنه روی آورده و مردم را برای داشتن حساب‌های قرض‌الحسنه و یاری رساندن به محرومان و نیازمندان واقعی جامعه تشویق نمایند.

وی در پایان ضمن تقدیر از اقدامات بانک مهر اقتصاد در حوزه بانکداری اسلامی و تحقق اقتصاد مقاومتی، توجه به مبحث ربا را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: باید بر رعایت مباحث فقهی بانکداری به ویژه ربا احتمام بیشتری ورزید، چرا که در آیات و روایات به آثار مخرب آن در زندگی دنیوی و اخروی اشاره فراوانی شده است.