https://adlinnews.ir

شناسه خبر :1344
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۹

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی در برنامه رادیویی بیدمشک صدای آذربایجان غربی بر فرهنگ سازی در خصوص صرفه جویی در مصرف آب تاکید کرد.

به گزارش آدلین نیوز، داریوش رضایی -مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی- در برنامه رادیویی بیدمشک که با حضور همکاران شرکت آب و فاضلاب استان به همراه خانواده های آنان برگزار شده بود گفت: استفاده بی‌رویه از منابع آبی با توجه به محدود بودن آن فرهنگی غلط است و باید با ترویج فرهنگ صرفه جویی و آموزش به مردم از مصرف بی رویه آب جلوگیری کرد.

وی با تاکید بر اینکه صرفه جویی در آب با آموزش آغاز می‌شود ادامه داد: کشور ما با محدودیت منابع آب روبرو بوده و بهره مندی و استفاده صحیح از این نعمت الهی ضروری است لذا آموزش و ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب در جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رضایی اضافه کرد: شرکت آب و فاضلاب استان نیز تلاش می‌کند تا نگاه جامعه و مردم را به موضوع حیاتی آب معطوف کند که در این راستا دفتر روابط عمومی سعی دارد با بهره گیری از همکاری های جمعی و مشارکت‌های همگانی به خصوص با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سازمان های مردم نهاد نسبت به فرهنگ سازی مصرف بهینه آب اقدام کند.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی با بیان اینکه در منابع دینی بر صرفه جویی تأکید جدی شده است گفت: باید آموزه‌های دینی را با زندگی مردم وفق دهیم، چون با اجرای دقیق دستورات دینی بسیاری از مشکلات امروز به خصوص ضرورت صرفه جویی در مصرف آب را می‌توان چاره اندیشی کرد.

وی با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان بهترین رسانه برای رساندن پیام اهمیت آب هستند افزود: کودکان و نوجوانان هم تأثیر پذیر و هم تأثیرگذار هستند بنابراین آموزش و مشارکت دادن آنها در طرح‌هایی مثل همیار آب یا حامی آب و از این قبیل، نظیر آنچه در طرح همیار پلیس رخ داد، علاوه بر تقویت حس مسئولیت پذیری در آنها، می‌تواند موجبات تعمیق باورها و ترویج هنجارهای درست در مدیریت مصرف منابع آب از طریق آنها در سطح خانواده‌ها را فراهم سازد.

رضایی لزوم مصرف صحیح آب به عنوان یک ضرورت انکارناپذیر در خانواده‌ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: بانوان به دلیل موقعیتی که در خانواده دارند می‌توانند آموزش دهندگان مجربی در زمینه‌های مختلف مصرف آب و مجری تغییر فرهنگ آب به دلیل استفاده بیشتر بانوان از دیگر اعضای خانواده در منزل باشند.

در ادامه این برنامه دو مسابقه با موضوع مدیریت مصرف و صرفه جویی مصرف آب برگزار شد و طی آن به تعدادی از برندگان جوایزی اهدا شد.

پ
دفتر ارتباطات مردمی دکتر وحید جلال زاده نماینده مردم ارومیه در مجلس افتتاح شد تذکر نادر قاضی پور در صحن مجلس به ۲ وزیر در مورد اهانت قومیتی طرفداران پرسپولیس اظهار ندامت پرسپولیسی ها از اهانت به طرفداران تراکتور چه کسانی از آمدن وحید جلال زاده ناراحتند؟ بهسازی و آسفالت ۷۲ کیلومتر راه روستایی با اعتبار نزدیک به ۳۰۰ میلیارد ریال زنوزی مالک تراکتور: به خاطر یک بازی مردم را به جان هم می اندازند بیش از ۲ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت در آذربایجان غربی هستند نیروهای مسلح باید همواره آماده ایفای نقش در صورت نیاز باشند صحبت مدیران ورزش استان و تبریز درباره برف استادیوم یادگار امام حمله هواداران سردار بوکان به مهدی پاشازاده سرمربی شهرداری ماهشهر
نظرات و تجربیات شما
نام:
ایمیل:
* نظر شما: