https://adlinnews.ir

شناسه خبر :1599
۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۵

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی از نیاز به ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح و بازسازی شبکه آبرسانی فرسوده ۳۴ روستای شهرستان چالدران خبر داد.

به گزارش آدلین نیوز، علیرضا رضوی -مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی- در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی آذربایجان غربی که با محوریت بررسی روند توسعه شهرستان چالدران و با حضور استاندار برگزار شد، اظهار داشت: از ۱۶۸ روستای شهرستان چالدران، ۱۳۷ روستا از آب آشامیدنی برخوردار بوده که از این تعداد ۱۰۰ روستا تحت پوشش مستقیم شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارند.

وی افزود: عملیات اجرایی آبرسانی به روستای بالای ۲۰ خانوار «معجون سفلی» نیز در مراحل پایانی قرار دارد که با بهره برداری از آن در هفته دولت، کلیه روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت چالدران از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

این مقام مسئول، بهره گیری از منابع و اعتبارات بنیاد علوی برای آبرسانی به روستاهای استان را از جمله اقدامات مهم برشمرد و تصریح کرد: در این راستا با عقد تفاهم نامه با بنیاد علوی مقرر گردیده نیمی از اعتبار ۵۵ میلیارد ریالی مورد نیاز برای آبرسانی به ۱۶ روستای شهرستان چالدران از سوی این بنیاد تامین گردد.

رضوی با بیان اینکه از این تعداد، مطالعات اجرایی ۸ روستا آغاز شده است، افزود: با اتمام کامل این طرح، ۹۵۲ خانوار با سه هزار و ۸۴۶ نفر جمعیت از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: ۳۴ روستای شهرستان چالدران دارای شبکه آبرسانی فرسوده هستند که برای اصلاح و بازسازی آنها ۸۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

پ
دفتر ارتباطات مردمی دکتر وحید جلال زاده نماینده مردم ارومیه در مجلس افتتاح شد تذکر نادر قاضی پور در صحن مجلس به ۲ وزیر در مورد اهانت قومیتی طرفداران پرسپولیس اظهار ندامت پرسپولیسی ها از اهانت به طرفداران تراکتور چه کسانی از آمدن وحید جلال زاده ناراحتند؟ بهسازی و آسفالت ۷۲ کیلومتر راه روستایی با اعتبار نزدیک به ۳۰۰ میلیارد ریال زنوزی مالک تراکتور: به خاطر یک بازی مردم را به جان هم می اندازند بیش از ۲ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت در آذربایجان غربی هستند نیروهای مسلح باید همواره آماده ایفای نقش در صورت نیاز باشند صحبت مدیران ورزش استان و تبریز درباره برف استادیوم یادگار امام حمله هواداران سردار بوکان به مهدی پاشازاده سرمربی شهرداری ماهشهر
نظرات و تجربیات شما
نام:
ایمیل:
* نظر شما: