به گزارش آدلین نیوز، علی عبدلی سیلابی با بیان اینکه با انعقاد تعداد ۴۷ قرارداد واگذاری در مجموع بیش از ۵۷ هکتار از اراضی شهرک ها و نواحی صنعتی استان به سرمایه گذاران بخش تولید واگذار شده است، اظهار داشت: واگذاری این میزان زمین صنعتی در سالی که به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده است می تواند یک اتفاق مهم برای اقتصاد و صنعت آذربایجان غربی محسوب شود که می تواند اشتغال پایدار را برای مردم استان فراهم نماید.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه با واگذاری این تعداد زمین به سرمایه گذاران و بهره برداری از این طرح ها، برای بیش از ۲ هزار و پانصد نفر ایجاد شغل خواهد شد، ادامه داد: براساس جواز صادره ارزش میزان سرمایه گذاری این طرح های صنعتی در مجموع بالغ بر ۱۱ هزار و ۱۱۹ میلیارد ریال می باشد.

عبدلی در ادامه با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه های شرکت شهرک های صنعتی راه اندازی مجدد واحدهای تولیدی راکد در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی می باشد، گفت: در سال جاری در مجموع تعداد ۴۶ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشته اند.

مدیرعامل شهرک های صنعتی آذربایجان غربی همچنین با اشاره به فعالیت ۱۲ واحد تولیدی با سرمایه گذار خارجی در سطح شهرک ها ونواحی صنعتی، خاطرنشان ساخت: طی یکسال گذشته با حمایت استانداری نسبت به جذب ۵ سرمایه گذار خارجی از کشورهای آلمان، چین، سوئد، آذربایجان و عراق نیز اقدام شده است.