https://adlinnews.ir

شناسه خبر :2024
۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: با شروع سال تحصیلی در استان پنج هزار نفر به تعداد دانش آموزان مدارس افزوده می‌شود.

به گزارش آدلین نیوز، ابراهیم محمدی در گفتگو با خبرنگاران افزود: آموزش و پرورش استان سال تحصیلی ۱۳۹۸ را با شعار مهر و مهربانی آغاز می‌کند و سیاست کلی برای امسال آموزش و پرورش منسجم و برنامه محور بوده و برنامه های امسال بر مبنای سند تحول برنامه ریزی شده‌ است.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش آذربایجان غربی در ۲ حوزه نسبت به سایر استان‌ها وضعیت مطلوبی ندارد و انتظار می‌رود همه مسئولان اعم از کشوری و استانی و همه آحاد جامعه در این زمینه یاریگر آموزش و پرورش باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اظهار داشت: کمبود فضا و تجهیزات یکی از این حوزه‌هاست و یکی دیگر از مسائل مطرح در حوزه نیروی انسانی است.

محمدی اعلام کرد: بخشی از این کمبود نیروی انسانی از طریق شاغلان و حق‌التدریس‌ها جبران‌ می‌شود و این میزان شامل کمبود ۱۳۰ هزار نفر در ساعت است.

‌وی گفت: یک هزار و ۹۷۵ نیروی حق‌التدریس از سال‌های قبل با این نهاد همکاری دارند و امسال هم بخشی از حق التدریس ها و نهضتی ها که شامل قانون جذب هستند، وارد عرصه یاددهی و آموزش می‌شوند که پیش بینی می‌شود در این قالب یک هزار و ۶۰۰ نفر جذب شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: بخشی از این کمبود نیرو نیز از طریق معلمان تمام وقت یا معلمانی که راغب به تدریس بیشتر به میزان ۶ ساعت در هفته هستند، جبران می‌شود که یک هزار و ۷۰۰ نفر در این راستا اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد: بخشی دیگر از این کمبودها نیز از طریق شاغلان رسمی جبران ‌می‌شود و ۲۰۰ کلاس درس نیز از طریق خرید خدمات آموزشی تامین نیرو می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه با آغاز مهر ۵۹۸ هزار دانش آموز راهی مدارس استان می‌شوند، گفت: با شروع سال تحصیلی در استان پنج هزار نفر به تعداد دانش آموزان مدارس افزوده می‌شود که یک هزار و ۵۰۰ نفر در دوره ابتدایی و بقیه در بخش متوسطه تحصیل خواهند کرد.

محمدی تاکید کرد: این نهاد اول ‌مهر را با قدرت و قوت آغاز می‌کند و هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد بود؛ ما ۲ شهریور مانور آمادگی برای استقبال از سال تحصیلی جدید را برگزار کردیم تا مشکلات اندک باقیمانده شناسایی شود.

وی با بیان اینکه یکی از سخت‌ترین کارها در پروژه مهر ساماندهی نیروی انسانی است، گفت: این نهاد در استان از دی ماه ۱۳۹۷ ساماندهی را برای یک مهر آغاز کرد و ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ نتایج نقل و انتقال درون استانی و پایان اردیبهشت ۹۸ پایان نقل و انتقال برون استانی را اعلام کرد و سازماندهی را نیز در پایان خرداد به اتمام رساند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی همچنین افزود: در زمینه کتاب‌های درسی نیز ۹۷ درصد دانش‌آموزان کتاب‌های درسی را از طریق سامانه سفارش دادند و بخش جزئی شامل کسانی که موفق به دریافت نشدند یا دیر ثبت‌نام شدند یا هنوز به مدارس مراجعه نکرده‌اند، باقی مانده است.

وی با اشاره به وجود چالش‌هایی در زمینه ثبت نام گفت: کمبود فضا و دریافت وجوه در هنگام ثبت نام از مهمترین چالش‌های اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی بود.

محمدی خاطرنشان ساخت: در ایام تابستان، ۶۵ اکیپ نظارتی از مدارس بازدید کردند و همه افرادی که در کروکی بودند، ثبت‌نام شدند و با چند مدرسه که خارج از عرف مبالغی دریافت کرده بودند، برخورد قانونی صورت گرفت.

پ
دفتر ارتباطات مردمی دکتر وحید جلال زاده نماینده مردم ارومیه در مجلس افتتاح شد تذکر نادر قاضی پور در صحن مجلس به ۲ وزیر در مورد اهانت قومیتی طرفداران پرسپولیس اظهار ندامت پرسپولیسی ها از اهانت به طرفداران تراکتور چه کسانی از آمدن وحید جلال زاده ناراحتند؟ بهسازی و آسفالت ۷۲ کیلومتر راه روستایی با اعتبار نزدیک به ۳۰۰ میلیارد ریال زنوزی مالک تراکتور: به خاطر یک بازی مردم را به جان هم می اندازند بیش از ۲ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت در آذربایجان غربی هستند نیروهای مسلح باید همواره آماده ایفای نقش در صورت نیاز باشند صحبت مدیران ورزش استان و تبریز درباره برف استادیوم یادگار امام حمله هواداران سردار بوکان به مهدی پاشازاده سرمربی شهرداری ماهشهر
نظرات و تجربیات شما
نام:
ایمیل:
* نظر شما: