به گزارش پایگاه خبری آدلین نیوز، حسن کوماسی در دیدار با فرماندار بوکان با بیان این خبر اظهار داشت: در شرایط کنونی بسیاری از واحدهای صنفی از جمله تالارهای پذیرایی، فروشگاه‌های البسه، کیف و کفش به دلیل وضعیت بازار، متضرر شده و بخشی از آنها از مالیات معاف شده و مالیات این بخش بر مبنای شاخص‌های سال ۱۳۹۷ اخذ می‌شود.

وی افزود: یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان مالیات طی ۹ ماهه امسال از مودیان این استان وصول شده است که این میزان تحقق مالیاتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد افزوده شده است.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی تصریح کرد: آذربایجان غربی در کشور از نظر تحقق درآمد جایگاه ۲۷ و از نظر وزن مبلغی مالیات جایگاه ۲۵ را به خود اختصاص داده و از هر ۱۰۰ تومان مالیات دریافت شده در کشور، سهم وصول استان کمتر از یک تومان برآورد شده است.

کوماسی درخصوص اظهار نامه مالیاتی شهرستان بوکان، اضافه کرد: ۶۲ درصد از شرکت ها و کسبه معاف از مالیات در سال جاری شدند.

وی شهرداری بوکان را دومین شهر استان بعد از ارومیه از لحاظ دریافتی از محل عوارض عنوان کرد و گفت: مبلغی معادل ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از ابتدای سال تا آذرماه به شهرداری بوکان تخصیص داده شده است.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: ۱۳ پرونده در آذربایجان غربی با پرداخت مالیاتی بالغ بر پنج میلیارد تومان وجود دارد که شهرستان بوکان در این بخش سهمی ندارد.