به گزارش پایگاه خبری آدلین نیوز، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۲۷ واحد کارخانه تولید خوراک دام، طیور و آبزیان دارای پروانه بهره برداری در سطح آذربایجان غربی فعالیت می کنند.

رضا یوسفی رضایی در ادامه افزود: این کارخانه ها با ظرفیت اسمی سالانه یک میلیون و دویست هزار تن، معادل ۱۰۰ هزار تن خوراک دام و ۲۰۰ هزار تن خوراک آماده طیور و آبزیان در سال تولید می کنند.

وی گفت: در حال حاضر کارخانه های خوراک دام و طیور و آبزیان استان مجموعاً با ظرفیت اسمی زیر ۳۰ درصد فعالیت دارند و در صورت ترغیب مرغداران و دامداران به مصرف خوراک آماده دام و طیور و ارائه تمهیداتی جهت صادرات به خارج از کشور و همچنین تامین نهاده ها برای کارخانجات شاهد استفاده از پتانسیل بالای کارخانجات خوراک دام و طیور و آبزیان استان و پر شدن ظرفیت خالی آنها خواهیم بود.

یوسفی رضایی اعلام کرد: حجم سرمایه گذاری انجام گرفته در این واحدها معادل هزار میلیارد تومان بوده و برای هزار نفر نیز به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار داشت: در راستای تولید خوراک دام یارانه ای و کنترل کیفی بازدید های دوره ای و نظارت مستمر توسط معاونت بهبود تولیدات دامی بر کارخانجات تولید خوراک دام و طیور استان انجام می‌شود.

وی خاطرنشان ساخت: با بازدید از کارخانجات خوراک دام و طیور و آبزیان با هدف نمونه‌برداری و انجام آزمایش نمونه خوراک، ارائه آمار توزیع خوراک و نهاده‌های مصرفی، همچنین انعکاس و پیگیری مسائل و مشکلات با نظارت های مستمر شاهد افزایش کیفیت خوراک تولیدی در استان و کاهش چشمگیر تخلفات کارخانجات خوراک دام و طیور و آبزیان آذربایجان غربی هستیم.