به گزارش پایگاه خبری آدلین نیوز، رییس گروه امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در نشست هم‌اندیشی با مدیران پایگاه های خبری و تحلیلی استان که در سالن اجتماعات خانه مطبوعات آذربایجان غربی ترتیب یافته بود، گفت: تقویت و حمایت از پایگاه های خبری یکی از مهم‌ترین وظایف سازمانی ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی است.

امید سیاح افزود: تلاش بر این است که شرایط مناسبی برای رسانه‌ها فراهم آید و از ظرفیت رسانه‌ها استفاده شود که برای رسیدن به این هدف انتظار می‌رود همکاری مبنای کار باشد.

وی با اشاره به اینکه رتبه‌بندی پایگاه های خبری بر اساس ضوابط و شاخص‌های تعیین شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌گیرد، اظهار داشت: طرح رتبه‌بندی با هدف ارزیابی کیفی و کمی عملکرد پایگاه های خبری در کشور انجام می‌شود.

رییس گروه امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی بر لزوم فعال و به روز بودن رسانه های آنلاین تاکید کرد و اظهار داشت: در سال‌های اخیر به منظور حمایت از رسانه‌های استان بیش از ۲۰ میلیارد ریال در قالب یارانه پرداخت شده است.

سیاح خاطرنشان ساخت: در حال حاضر ۳۵۰ خبرنگار در خبرگزاری‌ها و نشریات مکتوب آذربایجان غربی فعالیت دارند که ۵۰ درصد آنان از بیمه خبرنگاران استفاده می‌کنند.