به گزارش آدلین نیوز، دکتر نادر نانبخش -مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی- با اعلام مطلب فوق در ادامه افزود: ۳۴۹ میلیارد و ۷۲۸ میلیون ریال از این میزان به دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و ۳۲ میلیارد و ۷۹۹ میلیون ریال نیز به دانشگاه علوم پزشکی خوی پرداخت شد.

وی ادامه داد: این مبالغ مربوط به اسناد خرداد ماه ۱۳۹۸ بوده و بقیه مطالبات مراکز طرف قرارداد استان نیز طی ماه های آینده پرداخت می شود.

این مقام مسئول اعلام کرد: مطالبه داروخانه ها نیز تا خرداد ماه پرداخت شده و مطالبات موسسات دولتی دانشگاهی نیز تا همین مقطع زمانی تسویه شده است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی اظهار داشت: این سازمان طی سال جاری برنامه پرداخت های خود را همانند سال گذشته به نحوی تدوین کرده که بودجه هر سال را برای هزینه های آن سال صرف کند.

وی گفت: مطالبات اسناد تیر ماه در صورت وصول اعتبار به حساب موسسات طرف قرارداد واریز می شود.

نانبخش افزود: این اداره کل تنها از بابت اسناد ۲ ماه پایانی سال گذشته دارای بدهی معوقه می باشد که به محض وصول اعتبارات ترمیمی، این مبالغ نیز به حساب موسسات طرف قرارداد واریز خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمامی اعتبارات سال جاری صرف هزینه های تحقق یافته امسال خواهد شد و مطالبات سال گذشته از این محل پرداخت نمی شود، تصریح کرد: مشکلی در پرداخت هزینه موسسات و مراکز طرف قرارداد وجود ندارد و علت تأخیر در پرداختی ها، وجود بازه سه ماهه در رسیدگی به اسناد و مدارک پرداختی است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی، کیفی سازی و خرید راهبردی ارائه خدمات را از اولویت ها و برنامه های این اداره کل دانست و ابراز امیدواری کرد: شایسته است مؤسسات درمانی طرف قرارداد نیز به ارائه خدمات بهتر و بیشتر بپردازند.

شایان ذکر است، اداره کل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی بیش از ۲ میلیون نفر در این استان بیمه شده دارد که تحت پوشش پنج صندوق این سازمان(صندوق کارکنان دولت، صندوق روستاییان و عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، صندوق سایر اقشار، صندوق بیمه سلامت همگانی و صندوق بیمه سلامت ایرانیان) می باشند.