https://adlinnews.ir

شناسه خبر :3023
۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۶:۳۰

سید ابراهیم رئیسی دریاچه ارومیه را یک ذخیره ملی دانست و گفت: این دریاچه باید احیای واقعی شده و از احیای نمایشی خارج شود.

به گزارش آدلین نیوز، سید ابراهیم رئیسی در تشریح برنامه های خود، آذربایجان غربی را قطب کشاورزی کشور دانست و گفت: ظرفیت های بسزایی در عرصه های مختلف خصوصاً زنبور داری در این استان وجود دارد که می توان حتی شهرک زنبور داری را ایجاد کرد.

آقای سید ابراهیم رئیسی، آذربایجان غربی را سرزمین مجاهدت های خاموش و ۱۲ هزار شهید سرافراز عنوان کرد و گفت: با وجود فرهیختگان و چهره های نامداری همچون شهیدان باکری می توان این استان را متحول کرد، این استان یکی از استانهای مهم در صادرات است و اگر به توانایی های مرزی آذربایجان غربی توجه شود افراد مرز نشین می توانند از مبادی رسمی مبادلات تجاری قانونی خود را انجام دهند.

آقای رئیسی با اشاره به ظرفیت های معدنی به ویژه معادن طلای تکاب، دامداری، صنایع تبدیلی، کشاورزی، ارتباطات ریلی با کشورهای همسایه، گسترش مبادلات مرزی با توجه به موقعیت جغرافیایی آذربایجان غربی و هم مرز بودن با سه کشور را در توسعه مبادلات مرزی و سرمایه گذاری و رفع معضل بیکاری موثر دانست.

رفع موانع سرمایه گذاری، اصلاح چرخه کشاورزی، حل ریشه ای مسائل و مشکلات واحد های تولیدی راکد و نیمه راکد مواردی بود که آقای رئیسی در خصوص برنامه های خود برای شکوفایی اقتصاد آذربایجان غربی تشریح کرد.

آقای سید ابراهیم رئیسی در پایان، دریاچه ارومیه را به عنوان یک ظرفیت مهم زیست محیطی و ذخیره ملی عنوان کرد گفت: این دریاچه باید احیای واقعی شده و از احیای نمایشی خارج شود و در دستور کار جدی دولت قرار گیرد چرا که مسئله، فقط مسئله منطقه ای نیست.

پ
دفتر ارتباطات مردمی دکتر وحید جلال زاده نماینده مردم ارومیه در مجلس افتتاح شد تذکر نادر قاضی پور در صحن مجلس به ۲ وزیر در مورد اهانت قومیتی طرفداران پرسپولیس اظهار ندامت پرسپولیسی ها از اهانت به طرفداران تراکتور چه کسانی از آمدن وحید جلال زاده ناراحتند؟ بهسازی و آسفالت ۷۲ کیلومتر راه روستایی با اعتبار نزدیک به ۳۰۰ میلیارد ریال زنوزی مالک تراکتور: به خاطر یک بازی مردم را به جان هم می اندازند بیش از ۲ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت در آذربایجان غربی هستند نیروهای مسلح باید همواره آماده ایفای نقش در صورت نیاز باشند صحبت مدیران ورزش استان و تبریز درباره برف استادیوم یادگار امام حمله هواداران سردار بوکان به مهدی پاشازاده سرمربی شهرداری ماهشهر
نظرات و تجربیات شما
نام:
ایمیل:
* نظر شما: