به گزارش آدلین نیوز، مهندس چنگیز نوری -سرپرست شرکت مخابرات منطقه آذربایجان غربی- با اعلام مطلب فوق در ادامه افزود: امسال توسعه بسترهای فیبر نوری در سطح استان در دستور کار مخابرات آذربایجان غربی قرار دارد که این طرح در قالب پروژه F.T.T.H انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون زیرساخت‌های توسعه فیبر نوری در منازل، شرکت‌ها، واحدهای تولیدی و شرکت‌های خدماتی فراهم شده تا از اینترنت پرسرعت استفاده کنند.

نوری افزود: هم اکنون یک هزار و ۷۰۰ نفر در سطح استان از اینترنت پرسرعت فیبر نوری در قالب ftth استفاده کرده و نرخ استفاده از آن نیز تفاوتی با ADSL ندارد.

سرپرست مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی از توسعه تلفن ثابت در تمامی شهرستان‌های استان خبر داد و گفت: هم اکنون تعداد یک میلیون شماره تلفن ثابت در سطح استان فعال بوده و ۲۳۵ هزار مشترک از اینترنت پرسرعت مخابرات استفاده می‌کنند.

چنگیز نوری با اشاره به اینکه هم اکنون سه و نیم میلیون مشترک همراه اول در سطح آذربایجان غربی وجود دارد ابراز داشت: به علت گسترش مرتفع‌سازی‌ها در سطح شهر، نقاط کور ایجاد شده و در برخی اوقات سبب ضعف در دسترسی تلفن همراه می‌شود.

این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: هم اکنون شرکت مخابرات استان در حال ساماندهی نیروی انسانی بر اساس شایستگی و دانش است و در این رابطه، دو نفر از بانوان نیز در پست‌های مدیریتی به کار گرفته شده‌اند.