به گزارش آدلین نیوز، حافظ ابراهیمی -رییس امور قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی- با اشاره به اینکه مرحله استانی با حضور ۲۹۰ شرکت کننده در رشته های قرائت، ترتیل، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء، دعاخوانی و اذان برگزار شد، اظهار داشت: در مرحله استانی در بخش خواهران ۱۳۲ نفر و در بخش برادران ۱۵۹ نفر با حضور ۱۲ داور استانی و بین المللی به رقابت پرداختند.

وی افزود: در مرحله استانی ۱۶ نفر در بخش خواهران و ۲۲ نفر در بخش برادران در رشته های مختلف رتبه های اول تا سوم را کسب کرده و مورد تجلیل قرار گرفتند.

رییس امور قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: با توجه به ابلاغیه و تعیین سهمیه از سوی سازمان اوقاف و امورخیریه کشور ۱۳ نفر از آذربایجان غربی، ۷ نفر در بخش خواهران و ۶ نفر در بخش برادران در رشته های مختلف به مرحله کشوری راه یافتند.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به سیاست و صرفه جویی در منابع مالی سازمان آزمون مقدماتی در بخش برادران برگزار شد که آقای بابک اشرافی به عنوان نفر برگزیده در رشته اذان در مسابقات کشوری که مهر ماه سال جاری در اصفهان برگزار می شود، حاضر خواهد شد.

ابراهیمی با اشاره به برگزاری آزمون مفاهیم در سه رشته تفسیر، معارف و حفظ احادیث و حفظ موضوعی، گفت: در مرحله استانی این آزمون ۱۵۰ شرکت کننده با هم به رقابت پرداختند.

وی خاطرنشان ساخت: ۶ نفر در رشته مفاهیم به مرحله کشوری راه یافتند که خانم آذر رمضانی در رشته تفسیر مقام سوم کشوری را کسب کرد.