https://adlinnews.ir

شناسه خبر :2656
۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۳:۵۷

درپی درخواست استاندار آذربایجان غربی از رئیس جمهور، روحانی به وزرایش دستور داد با تسهیل در صادرات سیب مانع خسارت به باغداران شوند.

به گزارش آدلین نیوز به نقل از فارس، محمدمهدی شهریاری در نامه ای از رئیس جمهوری درخواست کرد، با توجه به محدودیت زمانی نگهداری سیب در سردخانه ها و فساد پذیری آن، دستور لازم به وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی برای جلوگیری از خسارت به باغداران و تسهیل در فرایند صادرات سیب را مورد توجه ویژه قرار دهند.

استاندار آذربایجان غربی تجدید نظر در ارزش گذاری سیب و درجه بندی آن، اعطای مشوق های صادراتی برای افزایش صادرات سیب، راه اندازی خط سبز برای محصول صادرات سیب در گمرکات، رایزنی های اقتصادی جهت رفع موانع صادراتی و موافقت با تهاتر صادرات سیب با محصولات گرمسیری و معافیت صادرات سیب درختی از تعهد ارزی در سالجاری و رفع تعلیق کارت های بازرگانی را از جمله موارد پیشنهادی برای تسهیل در صادرات سیب دانست.

رئیس جمهور نیز در پاسخ به درخواست استاندار آذربایجان غربی به وزرای صمت و جهاد کشاورزی و نیز بانک مرکزی دستور داد تا اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت به کشاورزان و باغداران را از طریق تسهیل در صادرات سیب درختی را به عمل آورند.

گفتنی است به دنبال دستور رئیس جمهور علاوه بر حل درخواست تهاتر سیب با میوه های گرمسیری، سایر موارد نیز در در دست پیگیری است.

پ
دفتر ارتباطات مردمی دکتر وحید جلال زاده نماینده مردم ارومیه در مجلس افتتاح شد تذکر نادر قاضی پور در صحن مجلس به ۲ وزیر در مورد اهانت قومیتی طرفداران پرسپولیس اظهار ندامت پرسپولیسی ها از اهانت به طرفداران تراکتور چه کسانی از آمدن وحید جلال زاده ناراحتند؟ بهسازی و آسفالت ۷۲ کیلومتر راه روستایی با اعتبار نزدیک به ۳۰۰ میلیارد ریال زنوزی مالک تراکتور: به خاطر یک بازی مردم را به جان هم می اندازند بیش از ۲ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت در آذربایجان غربی هستند نیروهای مسلح باید همواره آماده ایفای نقش در صورت نیاز باشند صحبت مدیران ورزش استان و تبریز درباره برف استادیوم یادگار امام حمله هواداران سردار بوکان به مهدی پاشازاده سرمربی شهرداری ماهشهر
نظرات و تجربیات شما
نام:
ایمیل:
* نظر شما: