به گزارش پایگاه خبری آدلین نیوز، دکتر وحید جلال زاده -نماینده مردم ارومیه- در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین‌نامه با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۲ آیین‌نامه داخلی مجلس که بر حفظ شأن، منزلت و اقتدار مجلس و دفاع از جایگاه قانونی نمایندگان تأکید دارد، اظهار داشت: رئیس جمهور برای بار چندم به نمایندگان مجلس و کمیسیون تلفیق اهانت کرد.

وی افزود: رئیس جمهور به نمایندگان اهانت کرده و گفته آنها کسانی هستند که ۴ عمل اصلی را بلد نیستند و هر کس دو کلاس سواد داشته باشد متوجه می‌شود کمیسیون تلفیق به جای ادبیات اقتصادی، ادبیات سیاسی به کار می‌برد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه، خطاب به رئیس جمهور تأکید کرد: شما که می‌گویید ۲۷ سال تجربه بودجه نویسی دارید، اکنون چه بر سر مملکت آورده‌اید؛ اگر مجلس کلیات بودجه ۱۴۰۰ که بودجه فروپاشی بود، رد می‌کرد ایشان جرأت اهانت به مجلس را نداشت.

دکتر جلال زاده تصریح کرد: رئیس جمهور از اسفند سال گذشته از محل کار خود خارج نشده تا ببیند با ۷ سال بودجه‌نویسی خود چه بر سر مردم آورده است.

وی با بیان اینکه از رئیس مجلس و هیأت رئیسه می‌پرسم چرا اجازه می دهید ایشان به مجلس توهین کند؟ خاطر نشان کرد: نمایندگان باید با رد کلیات جواب رئیس جمهور را بدهند.