به گزارش آدلین نیوز، حمیدرضا جعفریان در نشستی که با حضور جمعی از فیلمسازان در شهرستان ارومیه برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های خوب در مناطق مختلف کشور اظهار داشت: ایران فقط تهران نیست و ما جهت رسیدن به اهداف خود و حضور موفق در عرصه سینمایی باید از همه توانمندی‌های کشور استفاده کنیم.

وی افزود: کشور ما در عرصه تولید آثار سینمایی دارای عقب ماندگی تاریخی است و در مقایسه با معیارهای جهانی ما در تولید فیلم، سریال، مستند، انیمیشن و به خصوص در تولید فیلمنامه خوب بسیار ضعیف هستیم.

معاون سینمایی حوزه هنری با اشاره به وضعیت کمی و کیفی آثار « سی و نهمین جشنواره فیلم فجر» در سال جاری تصریح کرد: امسال ما شاهد یک جشنواره ضعیف و کم فروغ هستیم که مخاطبان سینما به خصوص خانواده ها در آن کمتر شاهد فیلمی با مفهوم ایده‌آل ذهن خود هستند.

در این نشست موضوع های مختلف از جمله حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در تولید آثار سینمایی، توجه به موضوع های پرطرفدار و متناسب با روحیه جامعه امروزی، توجه خاص به تولیدات سینمایی در شهرستان‌ها و استفاده از بودجه‌های استانی و ملی در روند تولید فیلم مواردی بود که مطرح و مورد پرسش و گفتگو قرار گرفتند.

معاون سینمایی حوزه هنری و هیئت همراه به منظور بررسی وضعیت سینما های شهرستان ارومیه و روند ساخت و ساز پردیس سینمایی این کلانشهر و همچنین آشنایی با وضعیت تولید در عرصه سینمایی در آذربایجان غربی بیستم بهمن ماه سال جاری به این شهرستان مرزی سفر کرده بود.