به گزارش پایگاه خبری آدلین نیوز، ناصر عتباتی -مدیرکل دادگستری آذربایجان غربی- در جلسه انتخاب و معرفی هیئت منصفه مطبوعات آذربایجان غربی گفت: بین توهین و تشویش اذهان عمومی با نقد و انتقاد تفاوت بسیاری وجود دارد و دست بردن به شکایت و شاکی شدن تنها راهکار مواجهه با فعالان عرصه اطلاع رسانی نیست.

وی ادامه داد: مدیران نیازمند ظرفیت انتقاد پذیری بالا هستند و البته اصول این امر باید مورد توجه همه نهادها و رسانه ها قرار گیرد.

عتباتی افزود: اعضای هیات منصفه مطبوعات آذربایجان غربی به عنوان نماینده افکار عمومی به دور از حب و بغض در جلسات رسیدگی به پرونده های جرایم مطبوعاتی و سیاسی حضور پیدا می کنند.

مدیرکل دادگستری آذربایجان غربی اظهار داشت: اعضای هیات منصفه مطبوعات آذربایجان غربی به غیر از نقش نظارتی، نقش مشاور دادگاه را نیز دارند و حامی انتقاد کنندگان برای بهبود شرایط و اصلاح امور و ارتقای جامعه هستند.

عتباتی با تاکید بر پاسداشت آزادی بیان و حمایت از منتقدین خاطر نشان ساخت: حوزه فضای مجازی نیازمند سامان دهی است و دستگاه‌های ذیربط باید برای مدیریت فضای مجازی و حفظ شأن و آبروی افراد اقدامات لازم را انجام دهند.

شایان ذکر است در این جلسه، علی افشانی، امید سیاح، جواد زاهدی، عوض نادری، حسین غفاری، شهین وحدانی، رضا هادیلو، رامین بهرامی نژاد، هادی گودرزی، هدایت فلاحت، اکبر عسگر اوغلی، علی شکوری، یونس حساس و حجت الاسلام ستار صادقی گرگری به عنوان اعضای هیئت منصفه مطبوعات آذربایجان غربی انتخاب و سوگند یاد کردند.