به گزارش آدلین نیوز، علیرضا شیخی اظهار داشت: با اجرای این حجم از شبکه، میزان شبکه و خط انتقال اجرا شده در کل استان در مجموع به بیش از ۱۴ هزار و ۲۳۵ کیلومتر رسیده است.

وی با اشاره به نصب ۶ هزار و ۱۵۵ انشعاب گاز طبیعی در سا لجاری افزود: هم اکنون انشعابات نصب شده استان به ۴۳۹ هزار و ۲۳۲ مورد رسیده است.

شیخی با بیان اینکه در نیمه نخست سالجاری 12 هزار و ۴۲۵ مورد اشتراک پذیری صورت گرفته است، تعداد کل مشترکین استان را ۹۵۶ هزار و ۸۴۸ اعلام کرد.

مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی در ادامه با تاکید بر تدوام گازرسانی به مناطق محروم از این نعمت خدادادی گفت: با وجود فرا رسیدن فصول بارندگی در این استان، عملیات گازرسانی متوقف نشده و با جدیت تمام در حال اجراست.

وی ابراز امیدواری کرد با تخصیص اعتبارات و همچنین همکاری مردم و نهادهای خدمات رسان، نهضت گازرسانی در آذربایجان غربی با شتاب بیشتری ادامه یابد.

شیخی در خاتمه مجموع تعداد واحدهای مسکونی شهری و روستایی برخوردار از گاز طبیعی در استان را یک میلیون و ۷۳ هزار و ۵۷۸ واحد ذکر کرد و افزود: ۱۳ هزار و ۱۶۵ واحد از این تعداد در سالجاری به شبکه گاز سراسری متصل شده‌اند.