به گزارش آدلین نیوز، جلال بوتراب -سرپرست مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی- با بیان این مطلب در ادامه افزود: درختان آلبالو اغلب به صورت حاشیه کاری و به صورت باغ‌های پراکنده در سطح آذربایجان غربی قرار گرفته‌اند و ارقام مجاری و محلی تنها رقم های آلبالوی موجود در استان به شمار می‌روند.

سرپرست مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تصریح کرد: از مجموع یک هزار و ۶۵۰ هکتار از باغات بارور استان که زیر کشت آلبالو قرار دارند، شهرستان خوی و ارومیه به ترتیب بیشترین سطح زیر کشت این محصول را به خود اختصاص داده اند و در سایر شهرستان‌های آذربایجان غربی نیز در سطح کمتری نسبت به دو شهرستان مذکور عمل کشت و برداشت آلبالو انجام می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد آلبالوی تولیدی آذربایجان غربی در صنایع تبدیلی مصرف می‌شود، اظهار داشت: عمده مصرف محصول آلبالو بیشتر در صنایع تبدیلی بوده و همچنین در منازل نیز توسط بانوان به صورت خشک شده در تهیه دمنوش، لواشک، فریز شده در یخچال و در مصارفی چون تهیه مربا و شربت نیز کاربرد دارد.

بوتراب خاطر نشان ساخت: با توجه به کیفیت بالای آلبالوی آذربایجان غربی، این محصول علاوه بر مصرف آن در داخل استان، به استان‌ها و کشورهای همجوار نیز صادر و در مصارف خانگی و صنایع تبدیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شایان ذکر است، آذربایجان غربی حدوداً دارای ۱۲۰ هزار هکتار اراضی باغی است که میوه‌های سیب، انواع میوه‌های هسته دار و انواع انگور، گلابی، گیلاس و سایر میوه ها در آنها کشت می شود.