به گزارش آدلین نیوز، همزمان با بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی جدید، شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در اقدامی خداپسندانه از محل حذف قبوض کاغذی، بسته‌های آموزشی بین دانش آموزان مدارس روستاهای قلعه سردار و بهلول آباد بخش نازلو توزیع کرد.

این بسته های آموزشی که شامل اقلام لوازم التحریر مدرسه بود در بین ۳۵۰ نفر از دانش آموزان مدارس این روستاها توزیع شد.

  • هزبنه تامین بسته‌های لوازم التحریر از محل صرفه‌جویی با حذف قبوض کاغذی است

این اقلام شامل بیش از هزار دفتر مشق، ۷۰۰ عدد مداد، ۳۵۰ عدد خودکار، پاک کن و بسته های مدادرنگی بود که هزینه این بسته های نوشت افزار از محل حذف قبض های کاغذی فراهم شده است.

همچنین با توجه به اینکه در سال “رونق تولید” قرار داریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده دراین طرح از بسته‌های تحصیلی شامل نوشت افزارهای ایرانی تهیه شده است.

شایان ذکر است وزارت نیرو از ابتدای سال ۹۸ پروژه حذف قبوض کاغذی برق را در راستای حفاظت از محیط زیست از طریق شرکتهای توزیع برق استان ها تا ۳۱ شهریور ۹۸ انجام داد که با صرفه جویی حاصل از این اقدام بسته های لوازم تحریر در بین دانش آموزان مناطق محروم در هنگام بازگشایی مدارس توزیع شود و از ابتدای مهر ماه برای هیچ یک از مشترکان قبض صادر نمی شود و از طریق پیامک و الکترونیکی صورتحساب های برق اعلام می شود.

لازم به یادآوری است مشترکین برق استان می‌توانند جهت دانلود اپلیکیشن خدمات غیرحضوری برق ایران با مراجعه به سایت شرکت توانیر به آدرس سایت شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی به آدرس www.waepd.ir و همچنین سایت شرکت توانیر به آدرس www.tavanir.org از طریق منوی طرح ملی قبض سبز به پرداخت و مشاهده الکترونیکی قبوض خود اقدام کنند.