هادی علیزاده – مدیرمسئول و صاحب امتیاز پایگاه خبری آدلین نیوز

تراکتور در نیمه اول نخستین بازی خود در لیگ بیست و دوم برابر گل گهر سیرجان، نمایش دلچسبی از خود ارائه نداد ولی در نیمه دوم و با جا افتادن ستاره های خارجی تیم، نمره نسبتاً قابل قبول و ناپلئونی گرفت.

از لحظه شروع مسابقه، ناهماهنگی در بین بازیکنان تراکتور مشهود بود که این ناهماهنگی تا سوت پایان بازی با شیبی ملایم کمتر و کمتر شد و تراکتور به مرور با تسلط بیشتری بازی کرد. چاره کار این بود که تراکتور بعد از بازگشت از اردوی ترکیه به تبریز می توانست حداقل یک بازی دوستانه برگزار کرده تا خریدهای جدید این تیم، هماهنگی لازم را به دست بیاورند.

فضای پشت محوطه جریمه تراکتور پاشنه آشیل تیم در صحنه هر دو گل گل‌گهر بود، تراکتور با یک هافبک دفاعی تخصصی بازی را آغاز کرد و احتمالاً تیم با این نیت وارد زمین شده بود که از دقیقه اول کنترل توپ را در دست می گیرد اما هماهنگی فوق العاده سیرجانی ها که از ثبات کادر فنی و بازیکنانشان نشأت می گرفت، اجازه بازی سازی را به تراکتوری ها نداد.

کادر فنی تراکتور در این بازی ترجیح داده بودند تا از سه مدافعی که شناخت بیشتری از بازی همدیگر داشتند استفاده کنند و مدیریت دیوار سه نفره دفاعی نیز بر عهده هادی محمدی بود که شوربختانه موفق عمل نکرد و همراه با قادری عملکرد قابل تعریفی ارائه نداد و اشتباهات پیاپی خط دفاعی، دو گل به حریف تقدیم کرد.

در دفاع راست نیز سجاد دانایی نتوانست انتظارات را برآورده کند و بهتر است مسئولین باشگاه در فرصت باقی مانده به فکر جذب یک مدافع راست باشند. مسئولین باشگاه باید هر چه سریع تر حجت حق وردی را به تیم بازگردانده و برای جذب محمد نادری نیز تمام تلاش خود را بکار گیرند.

در بین بازیکنان خارجی تراکتور، صفا هادی(اولین خرید خارجی) از شروع مسابقه متمرکز بازی می‌کرد اما گوستاوو و ریکاردو که در نیمه اول تمرکز و هماهنگی کافی را نداشتند در نیمه دوم عملکرد بهتر و کیفیت قابل قبولی به نمایش گذاشتند.

خط حمله تراکتور با گلزن همیشگی خود(محمد عباس زاده) به تنها گل خود رسید ولی این بازیکن به تنهایی نمی تواند ۹۰ دقیقه بار خط تهاجمی تراکتور را به دوش بکشد. از این رو تسریع در جذب و رونمایی از مهاجم جدید خارجی تراکتور ضروری است.

همچنین در این بازی نیاز به دروازه بان دوم خوب نیز شدیداً احساس شد تا محمدرضا اخباری با داشتن یک رقیب جدی، بسیار با انگیزه تر شده و تلاش بیشتری برای قرار گرفتن در سنگر دروازه بانی تراکتور از خود نشان دهد.

در مورد ثبات نیمکت تیم سیرجانی نیز باید گفت که این مسابقه، شصت و هفتمین تجربه نشستن امیر قلعه نویی روی نیمکت گل‌گهر سیرجان و اولین تجربه مربیگری تراکتور با قربان بردیف بود.

امیدواریم مالک محترم باشگاه تراکتور، بعد از سال‌ها تیمداری بالاخره اهمیت ثبات را متوجه شده و با برطرف کردن ضعف های مذکور، از هدر رفت سرمایه های مادی و معنوی باشگاه و سرخورده شدن هواداران پرشمار تراکتور در ادامه فصل جلوگیری کند.