به گزارش آدلین نیوز، دکتر جواد آقازاده -رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی- در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با موضوع ویروس کرونا گفت: تا امروز از ۱۵۰ نفر مشکوک به کرونا، در سطح استان تست کرونا گرفته ایم که ۷ مورد مثبت و ۴۵ نفر منفی اعلام شده اند. مابقی تست ها نیز هنوز جوابشان از تهران نیامده است.

وی افزود: از ۷ مورد قطعی کرونا در استان، ۳ نفرشان خارج از استان(یک نفر گلستان و ۲ نفر قم) بوده اند؛ همچنین از این ۷ نفر، ۴ نفر حالشان بهبود یافته و ترخیص شده اند و ۳ نفر دیگر یکی در بوکان و ۲ نفر در بیمارستان آیت الله طالقانی ارومیه بستری هستند که حال عمومی آنها نیز رو به بهبودی است.

آقازاده تصریح کرد: در استان ۳مورد فوتی مشکوک به کرونا داشتیم که از آنها نیز تست گرفته ایم، که جواب دو متوفی منفی بوده و جواب آزمایش متوفی سوم هنوز نیامده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: خبر خوبی که برای مردم استان داریم، دستگاه تست کرونا خریداری و مرکز تست کرونا در استان راه اندازی شده که این مرکز تا ظهر امروز در ارومیه به فاز بهره برداری خواهد رسید و با راه اندازی این مرکز، تست های کرونا در استان انجام و جواب این تست ها در کمترین بازه زمانی اعلام خواهد شد.