https://adlinnews.ir

شناسه خبر :2907
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۹

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از برقراری آرامش و ثبات در بازار مرغ ارومیه خبر داد.

به گزارش آدلین نیوز، اکبر کرامتی -رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی- در جلسه صنعت طیور استان با بیان اینکه روزانه بیش از ۲۸۱ تن مرغ در سطح کشتارگاه‌های استان کشتار و به بازار عرضه می شود، گفت: بازار مرغ در ارومیه به حالت ثبات رسیده و مشکلی در تامین مرغ مورد نیاز مردم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه قیمت مصوب تنظیم بازار مرغ زنده ۱۷۱ هزار ریال و قیمت گوشت مرغ مصرف کننده ۲۴۹ هزار ریال است، افزود: این میزان مرغ کشتار شده به تعداد ۱۵۹ هزار و ۱۹۰ قطعه مرغ زنده با تناژ بیش از ۲۸۱ تن در سطح کشتارگاه های طیور استان تولید و روانه بازار شده است‌.

کرامتی میزان مرغ مورد نیاز روزانه استان را‌‍ ۲۳۰ تن اعلام و اظهار کرد: این میزان تولید بیش از نیاز استان به شمار می رود و در حال حاضر در استان کمبودی در زمینه مرغ وجود ندارد.

وی با اشاره به نقش موثر زنجیره‌های طیور در افزایش تولید و بهبود کیفیت مرغ و فعالیت ۶ زنجیره طیور در استان گفت: ۴۰ درصد گوشت مرغ آذربایجان غربی توسط زنجیره‌های یکپارچه تولید می شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه بر ضرورت نظارت دقیق بر روند توزیع عرضه مرغ از کشتارگاه تا بازار مصرف در سطح استان توسط دستگاه‌های ذیربط تاکید کرد و به ارائه گزارشی از روند توزیع و اقدامات انجام گرفته در این زمینه از اواخر سال گذشته تا کنون پرداخت.

رضا یوسفی رضایی ادامه داد: باید بازرسی و نظارت‌ها نیز مؤثر و کاربردی تر از گذشته انجام گیرد تا عرضه مرغ موجود در بازار به وضعیت پایداری برسد.

پ
دفتر ارتباطات مردمی دکتر وحید جلال زاده نماینده مردم ارومیه در مجلس افتتاح شد تذکر نادر قاضی پور در صحن مجلس به ۲ وزیر در مورد اهانت قومیتی طرفداران پرسپولیس اظهار ندامت پرسپولیسی ها از اهانت به طرفداران تراکتور چه کسانی از آمدن وحید جلال زاده ناراحتند؟ بهسازی و آسفالت ۷۲ کیلومتر راه روستایی با اعتبار نزدیک به ۳۰۰ میلیارد ریال زنوزی مالک تراکتور: به خاطر یک بازی مردم را به جان هم می اندازند بیش از ۲ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت در آذربایجان غربی هستند نیروهای مسلح باید همواره آماده ایفای نقش در صورت نیاز باشند صحبت مدیران ورزش استان و تبریز درباره برف استادیوم یادگار امام حمله هواداران سردار بوکان به مهدی پاشازاده سرمربی شهرداری ماهشهر
نظرات و تجربیات شما
نام:
ایمیل:
* نظر شما: